15 paź 2011

Hotel Burj Al Arab - luksus w pełnej krasie!


Właśnie ciężko pracuję nad jednym z projektów dotyczących atrakcji turystycznych Azji i Australii ;) 
Przy tej okazji napatoczył mi się najnowszy numer magazynu Voyage, w którym znajdziecie kilka pięknych zdjęć z Dubaju - stolicy luksusu i przepychu. Jeśli mam go sama opisać to pierwsze co przychodzi mi na myśl to najbardziej znany i rozpoznawalny hotel na świecie  - Burj Al Arab! Jego niepowtarzalna architektura wzorowana jest na łodziach dhow używanych przez afrykańskich rybaków m.in. u wybrzeży Zanzibaru.Wnętrze hotelu jest tak surrealistyczne, że aż trudno uwierzyć że człowiek mógł coś takiego zaprojektować i wybudować! Zwłaszcza, że hotel stoi na wyspie usypanej trzysta metrów od brzegu. 
Hotel należy do grupy hotelowej - Jumeirah, w skład której wchodzą najbardziej luksusowe hotele na świecie! Między innymi na Malediwach, w Abu Dhabi i Szanghaju. Mają oni swoje hotele również w Londynie, Frankfurcie i Nowym Yorku. A w przyszłości planują otworzyć hotele w kolejnych 13 państwach - co ciekawe również w Azerbejdżanie!
Noc w tym jak się nieoficjalnie mówi - 7- gwiazdkowym Hotelu Burj Al Arab kosztuje od 1000 USD do nawet 28 000 USD za apartament cesarski.W każdym z apartamentów znajduje się jacuzzi i prysznic imitujący padający deszcz! A jeśli ktoś zgłodnieje to może zjeść luksusową kolację pod powierzchnią oceanu - gdyż jedna z restauracji zbudowana jest we wnętrzu piaszczystej wyspy, tak że wokół stołów pływają ryby.
Jeśli już teraz wiecie, że to właśnie tam spędzicie kolejne wakacje polecam zarezerwować pokój z wyprzedzeniem ! Chętnych nie brakuje :D zwłaszcza, że można do hotelu przylecieć prywatnym helikopterem, a na każdego gościa przypada 8 pracowników obsługi i rolls royce z kierowcą ;D
Szczegóły znajdziecie tutaj:

1 komentarz:

  1. Fajnie byłoby tam pojechać ;D tylko czasu brak ;p

    OdpowiedzUsuń