23 wrz 2011

Prawdy i mity o modzie - fashion truths and myths

Pewnie nie jedna dziewczyna marzy o tym, żeby wcielić się w rolę znanej modelki, projektantki mody albo redaktorki pisma o modzie, jednak czy warte jest to swojej ceny ....?


MIT NR 2: PRACA W MODZIE JEST SUPER ZABAWĄ DLA DZIECI

Po przeczytaniu artykułu w Viva Style nr 19 na temat tego co obecnie wyprawia się w świecie mody i co dzieje się z jej największymi twórcami, dochodzę do wniosku, że to najbardziej stresująca i dziwna praca jaką można wykonywać.

Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że coraz młodsze dziewczynki są przyuczane do pięknego wyglądu i chęci posiadania góry ciuchów najlepszych marek. Cytując fragment artykułu pt."Dzieci na pokaz" chciałam wam dzisiaj udowodnić, jakie wielkie niebezpieczeństwo niesie za sobą świat butów i torebek od Diora!

"Nowe gwiazdy sesji  i pokazów. Małe dziewczynki przebrane za dorosłe kobiety. Mają być słodkie, niewinne i prowokujące. Dziecięca pornografia? A może naturalna konsekwencja mody na coraz chudsze i coraz młodsze ciała... Mocny makijaż  i złota sukienka z dekoltem do pępka, na szyi gruby łańcuch. Modelka leży na kanapie nakrytej skórą leoparda i prowokująco patrzy w obiektyw aparatu. Takich zdjęć było już w magazynach mody wiele. Ale to wywołało falę protestów i dyskusje, które rozpoczęły się w Internecie, a zakończą na specjalnie zwołanych posiedzeniach rządu we Francji i Wielkiej Brytanii. Wszystko dlatego, że pozująca do sesji modelka ma 10 lat! Jej zdjęcia ukazały się w specjalnym wydaniu francuskiego Vouge'a. Rolę wydawcy pełnił w tym numerze słynny projektant Tom Ford. Zaprosiła go legendarna redaktor naczelna pisma Carine Roitfeld, która po skandalu, jaki wywołała sesja 10-latki, odeszła z pisma".

A oto zdjęcia dziewczynki, która stała się najbardziej znanym dzieckiem świata mody - Thylane Blondeau, która zaczęła karierę modelki w wieku 4 lat!!

Zastanówcie się szczerze, czy tak młode dziewczyny są świadome świata, w którym żyją? Czy mogą decydować same o tym jaką wykonują pracę, dokąd idą pieniądze, które zarabiają swoim przecież młodym i zupełnie niedojrzałym ciałem! Szkoda, że w dzisiejszych czasach moda staje się ważniejsza od człowieka ! A małe dzieci stają się takim samym towarem jak wygłodzone modelki, łamiące sobie kostki na wybiegach, jak w ostatnim odcinku "Top Model"...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz