6 gru 2011

First day of snow - ICE HOTEL PLEASE!

Wczoraj wieczorem spadł pierwszy śnieg ;). Nie wiem czy to pocieszająca wiadomość dla szafiarek, bo trzeba będzie wyciągnąć puchowe kurtki. Ale dla podróżników jest to z pewnością świetna informacja! Gdyż tylko wtedy kiedy nastaje mróz i spadnie śnieg, mogą się oni wybrać do Hoteli Lodowych na całym świecie.


ICE HOTEL w Jukkasjarvi w Szwecji

Już 21 rok z rzędu tworzony jest największy lodowy resort na świecie, o powierzchni 5,5 tys. m kwadratowych! A wszystko zaczęło się od małego igloo, które było pierwszym tego typu hotelem na świecie.
 ICE HOTEL GLACE w Quebec w Kanadzie

Wzorowany na szwedzkim hotelu lodowym, pięknie wyposażony w lodowe meble i słynny lodowy bar nocny. W wielu pokojach znajdują się specjalne kominki, które sprawiają, że lodowe wnętrza są przytulne jak w domu.

  SNOW HOTEL w Kirkenes w Norwegii

Wyjątkowo urodziwy hotel, z pięknym designem wnętrz i lodowym barem.

ALTA IGLOO HOTEL w Alta w Norwegii

Kolejny norweski hotel, jednak tylko pokoje są w nim lodowe. Łazienki, kuchnia i całe zaplecze są w normalnych betonowych budynkach. Ale spanie na skórach reniferów musi być ciekawym przeżyciem.
IGLU-DORF-DAVOS w Klosters w Szwajcarii

Jest to nie tyle hotel, co wyjątkowy resort SPA, w którym jacuzzi i prysznice zlokalizowane są pod lodem alpejskich szczytów.


HARBIN ICE - SNOW WORLD  w Harbin w Chinach

Mistrzostwo inżynierii lodowej! Chińczycy stworzyli prawdziwą magiczną krainę śniegu i lodu, w której można zagrać w lodowego golfa, piłkę nożną, a potem napić się lodowatego drinka w lodowym barze i przespać się w lodowym hotelu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz