5 lut 2012

Horuci Francuz! czyli gdzie zjeść i wypić - Chopok dzień 6 & 7

Narciarstwo nie miałoby swojego uroku, gdyby nie możliwość wypicia gorącej czekolady i zjedzenia frytek na stoku ;D Dlatego dziś już z domowego zacisza opiszę wam najlepsze restauracje i bary, które znajdziecie na stokach Chopoka oraz w miejscowości Jasna.

AUTOALLES Trusalova

 Ale najpierw restauracja Autoalles w Trusalovej przy drodze na Chopok, w której można napić się pysznego "Gorącego Francuza" - "Horuci Francuza" - bezalkoholowego wina o smaku gruszki, cynamonu lub śliwki. A do tego ciasto Miodownik z orzechami i miodem ;D.Snack Bar Rovna Hola

Warto tu zjeść smażony ser z frytkami i popić naprawdę mocną gruszkówką ;D Tłok jest tu niesamowity i jest dość drogo, ale widok jest przepiękny i warto tu wpaść, choć na chwilkę.
FIS BAR Zahradky

Sieć Fis Barów robi furorę na Chopoku, głównie dzięki pysznej gorącej czekoladzie z bitą śmietaną, bombardino czyli likieru jajecznego na gorąco oraz szklance grzanego wina. A dla tradycjonalistów - piwo Złoty Bażant z bąbelkami oraz herbata Julius Meinl.
RESTAURACJA KOLIESKO Jasna

A jak już porządnie zgłodniejecie to polecam główne danie w Koliesku - mistrzowskie pierogi z bryndzą, żeberka oraz sznycel to dania, dla których warto zapłacić każde pieniądze ;D. Zachwycający jest także wystrój i obsługa tej restauracji - Tatry w pełnej krasie !

Snack Bar Priehyba

A na zakończenie najlepszy punkt do opalania czyli stoliczki przy Snack Barze Priehyba, gdzie za grosze - a właściwie eurocenty można zjeść pyszną gotowaną kukurydzę i wypić Tatrzanski Caj czyli herbatę z rumem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz