31 sie 2011

Fashion Films&Books Box Office - czyli najlepsze książki i filmy o modzie! nr.1 DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY

Dziś wpadłam na pomysł przybliżenia wam kilku fajnych filmów i książek, w których moda jest albo na pierwszym miejscu albo też prezentowana jest w sposób wyjątkowy. Pierwsza na mojej liście modowych mistrzyń pióra jest Lauren Weisberger czyli autorka wielkiego bestselleru "Diabeł ubiera się u Prady".


Gdyby nie fakt, że Lauren Weisberger postanowiła opisać jedną z najpotężniejszych kobiet współczesnych mediów, nigdy, my zwykłe mieszkanki polskich miast nie poznałybyśmy tego błyszczącego i gloryfikowanego świata nowojorskiej mody. Anna Wintour czyli redaktor naczelna amerykańskiego "VOUGE" od 1988 roku, stała się wzorem dla bohaterki książki i filmu "Diabeł ubiera się u Prady" - Mirandy Priestly, którą zagrała niezastąpiona w tej roli Meryl Streep. Za rolę bardzo surowej i twardej redaktor naczelnej Meryl Streep otrzymała Złoty Glob i nominację do Oskara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w 2007 roku.

Anna Wintour
Meryl Streep
Oczywiście niepisaną gwiazdą filmu stała się młoda i znana jedynie z " Pamiętnika Księżniczki" aktorka Anne Hatchaway, która zagrała bardzo przekonująco rolę Andy Sachs - świeżo przyjętej do Vouge'a drugiej asystentki Mirandy. Andy całe życie marzyła o zostaniu dziennikarką, ale los podsunął jej posadę w branży mody, z którą nie miała właściwie nic wspólnego poza tym, że nosiła poliestrowy sweter z GAP ;p. Jednak po raz kolejny okazało się, że dobry strój i dbałość o wygląd potrafią zmienić człowieka.

Doskonale w rolę wcieliła się również aktorka Emily Blunt, która zagrała pierwszą asystentkę Mirandy - Emily Charlton, obsesyjnie dążącą do świetnego wyglądu, szczupłej sylwetki i podróży na jesienne pokazy mody w Paryżu.  Szczerze polecam najpierw przeczytać książkę, a potem koniecznie film, który tak naprawdę dodaje tej historii pasji i koloru - bo przecież nie można żyć modą nie oglądając jej na ekranie. Często wyobrażenia o pewnych rzeczach nie są wystarczające, aby się nimi zachwycić. A na zachętę najlepsze stylizacje z filmu - oczywiście wszystkie z takimi sławnymi projektantami jak: PradaJimmy Choo, Hermes, Armani oraz wielu innych - zresztą obejrzyjcie sami! Szczerze polecam również inne książki Laury Weisberger:  
"W Pogoni za Harrym Winstonem"
"Ostatnia Noc w Chateau Marmont"
"Portier nosi garnitur od Gabbany"


 Nie mogę się doczekać kiedy zekranizują również te książki! Takiej uczty dla fanek pięknych ciuchów i biżuterii czy butów na niezwykle wysokich obcasach nie możecie przegapić! POLECAM!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz