12 paź 2012

Passion for Fashion! - Zróbmy coś swojego!

Zainspirowana opowieściami kobiet biorących udział w projekcie "Dobrze zrobić coś swojego" dla magazynu Gala, postanowiłam odświeżyć nieco swoją kolekcję butów i stworzyć coś co będzie tzw. "hitem" jesieni. A ponieważ w wielu sklepach królują obecnie buty zdobione kamieniami, ćwiekami i kryształkami udało mi się stworzyć takie oto dzieło!
A oto szczegółowy opis tego jak zrobić sobie samodzielnie - "hitowe" buty ;)

1. Weź parę twoich ulubionych, wygodnych, aczkolwiek bardzo zniszczonych butów na obcasach. 


2. Przygotuj farbę akrylową w wybranym przez ciebie kolorze oraz płaski pędzel z włosia (farba może mieć dowolny kolor, ponieważ farby akrylowe kryją wszystkie powierzchnie). Ja wybrałam czarną, aby tylko podkreślić naturalny kolor butów i zamalować zniszczone powierzchnie. Miejsce do pracy zabezpiecz kładąc dużą ilość gazet i nie martw się farby akrylowe można zmyć ciepłą wodą z mydłem.


3. Malowanie zacznij od tylnej części buta i obcasów, po pomalowaniu połowy buta zaczekaj aż wyschnie, ok. 30 min.4. Po pomalowaniu całego buta i wyschnięciu farby przygotuj dowolnego rodzaju ozdoby oraz klej - może być polimerowy używany do klejenia ceramiki, ponieważ po wyschnięciu jest całkowicie bezbarwny i niewidoczny.


5. Naklejanie ozdób zacznij od największych, nałóż na nie trochę kleju i mocno dociśnij do buta. Następnie przyklejaj mniejsze ozdoby aż uzyskasz satysfakcjonujący efekt. Po zakończeniu naklejania odczekaj około godziny aż klej dobrze wyschnie.


Na zakończenie ciesz się efektem swojej ciężkiej pracy i chwal się nim przed rodziną! :D


Czas na spacer! A dla was kilka inspiracji do własnego tworzenia!


1 komentarz:

  1. Podoba mi się pomysł z farbą akrylową. Buty rzeczywiście wyglądają znacznie lepiej

    OdpowiedzUsuń