11 maj 2012

Turystyka przemysłowa - promuje się na targach i konferencji w Zabrzu!


Już po raz trzeci miałam przyjemność uczestniczyć w Konferencji Naukowo - Praktycznej w Zabrzu, której tematem przewodnim jest turystyka przemysłowa, inaczej nazywana industrialną. Temat ten jest dla mnie wyjątkowo interesujący,a obiekty przemysłowe to to co mnie kręci najbardziej - oczywiście poza morzem i plażą, ale to jak każdy pospolity turysta chyba ;).
Najważniejszym momentem tegorocznej IX Konferencji było podpisanie porozumienia o utworzeniu Sieci Muzeów Górnictwa Węglowego w Europie, w skład której weszły:
Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu
Kopalnia Le Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii
Historyczne Centrum Górnictwa w Lewarde we Francji
Niemieckie Muzeum Górnictwa w Bochum w Niemczech
Narodowe Muzeum Górnictwa Węglowego w Wakefield w Anglii 
Włoskie Centrum Kultury Węglowej w Carbonii na SardyniiPodpisanie aktu o utworzeniu Sieci Muzeów Górnictwa Węglowego w Europie


Oczywiście żadna porządna konferencja bez obiadu się nie obędzie - tegoroczny serwowała Restauracja pod Kasztanami z Tarnowskich Gór - polecam ;D Materiały konferencyjne może nie były bardzo obfite, ale za to ilość ulotek nazbieranych na II Targach Turystyki Przemysłowej w Zabrzu, jest zastraszająca ;D.
Na Targach nareszcie pojawiła się europejska perełka turystyki przemysłowej czyli Zagłębie Ruhry, a także we własnej osobie - miłośnik Zabrza, autor książki "Zabrze na każdą pogodę" - Tomasz Zubilewicz, który uroczo uśmiechnął się do mnie robiącej mu zdjęcie podczas relacji na żywo dla TVN Meteo ;p Na targach można do jutra obejrzeć liczne eksponaty m.in. Lamborghini, wozy strażackie, warsztaty robienia papieru czerpanego oraz produkcji mydła ;D 

Więcej info na stronie TARGÓW!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz